قیمت زندگی سرمربی مکالمه فوتبال اسپانیا

قیمت: زندگی سرمربی مکالمه فوتبال اسپانیا اسپانیا اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری افتخار می کنم که در پرورشگاه زیسته و نویسنده شدم

محبوبه بهزاد فرشید نویسنده‌‌ای که به واسطه کتاب زندگی‌اش معروف شد، دیشب مهمان خندوانه بود..

افتخار می کنم که در پرورشگاه زیسته و نویسنده شدم

افتخار می کنم که در پرورشگاه زیسته و نویسنده شدم

عبارات مهم : زندگی

محبوبه بهزاد فرشید نویسنده ای که به واسطه کتاب زندگی اش معروف شد، دیشب مهمان خندوانه بود..

به گزارش گروه تحریریه سایت، شب گذشته، خوش حالی «خندوانه» به چند گروه تقدیم شد؛ کسانی که در مصرف آب و برق صرفه جویی می کنند، دانش آموزانی که مجبورند تابستان به مدرسه بروند، آرایشگران و متولدین مرداد ماه.

افتخار می کنم که در پرورشگاه زیسته و نویسنده شدم

سپس گزارشی از افتتاحیه شبکه امید در روز میلاد امام رضا (ع) پخش شد.

در ادامه، رامبد جوان راجع به مهمان خندوانه گفت: مهمان امشب کسی است که ثابت کرده تحت هر شرایطی می توان خوب زندگی کرد.

محبوبه بهزاد فرشید نویسنده‌‌ای که به واسطه کتاب زندگی‌اش معروف شد، دیشب مهمان خندوانه بود..

او سپس محبوبه بهزاد فرشید نویسنده کتاب «پشت حصار» را معرفی کرد.

بهزاد فرشید در ابتدای برنامه با طرح سوالی که اگر در پرورشگاه بزرگ می شدید، چگونه با این مسئله برخورد می کردید، رامبد جوان را غافلگیر کرد.

وی افزود: من قبلاً این عنوان را پنهان می کردم؛ ولی الان با دلیری می گویم که در چنین شرایطی بزرگ شده است ام. همه ما باید به آنچه که هستیم افتخار کنیم. گاهی از این زحمت می برم که دوستانم پنهان می کنند که در پرورشگاه بزرگ شده است اند، ولی من افتخار می کنم و در زندگی ام موفق بودم.

افتخار می کنم که در پرورشگاه زیسته و نویسنده شدم

سپس این نویسنده بخش هایی از کتاب «پشت حصار» را در حالی خواند که حضار چشم هایشان را بسته بودند.

او در خصوص علت زندگی کردن در اتریش گفت: ۲۴ سال است که در وین زندگی می کنم. انگیزه ام از رفتن، فرزند هایم بودند.

محبوبه بهزاد فرشید در مورد زندگی فرزند هایی که در پرورشگاه بزرگ شده است اند، گفت: ما آدم های دوشخصیتی شدیم و با وحشت و وحشت زندگی می کنیم. مگر ما مرتکب اشتباه شدیم، آیا باید این عنوان را پنهان کنیم؛ در حالی که به کسی صدمه نزدیم. فرزند هایی که در بهزیستی بزرگ می شوند، بعضی موفق و بعضی ناموفق هستند ولی درد من این است که نمی خواهند این واقعیت را بگویند.

محبوبه بهزاد فرشید نویسنده‌‌ای که به واسطه کتاب زندگی‌اش معروف شد، دیشب مهمان خندوانه بود..

وی در ادامه گفت: در حال حاضر جهت مجله ای در آلمان داستان کوتاه می نویسم. ولی ۱۸ سال از وقتم صرف نوشتن کتاب «پشت حصار» شد. دلم می خواهد جهت مردم خودم بنویسم؛ چون دغدغه من با ایرانی ها یکسان است.

محبوبه بهزاد فرشید انگیزه خود از نوشتن «پشت حصار» را آشنایی مردم با فرزند های پرورشگاه بیان کرد و گفت: آرزوی اول من این بود که مردم با این فرزند ها آشنا شوند و این نگاه که فلانی سر سفره پدر و مادر بزرگ شده است از بین برود. فرزند های پشت حصار فرزند های بیرون حصار بشوند. همچنین آرزو داشتم درآمد این کتاب صرف فرزند های بی سرپرست بشود.

افتخار می کنم که در پرورشگاه زیسته و نویسنده شدم

او از ساخت مدرسه ای به وسیله خود و همسرش خبر داد و بیان کرد: هر آن چیزی که ما داریم امانت هست. بعد بهتر است استفاده کنیم و استفاده برسانیم. از آنجا که ما مردم وطنمان را دوست داریم. هنگامی که که متوجه شدیم در سیستان و بلوچستان به علت نبود مدرسه مار یکی از فرزند ها را نیش زده، تصمیم گرفتیم در آن منطقه مدرسه ای بسازیم.

این نویسنده در خصوص دو دغدغه بزرگ در زندگی اش گفت: اول اینکه امیدوارم شرکت بهزیستی نسبت به مسئله ترخیص جهت فرزند های بی سرپرست شرایط راحت تری قرار دهد که هم این فرزند ها بتوانند از کانون خانواده بهره ببرند و هم خانواده هایی که از داشتن فرزند محروم هستند، راحت تر بتوانند فرزندی داشته باشند. مسئله بعدی این است که از خانواده ها خواهش می کنم به پرسشها جزئی در گزینش فرزندان پرورشگاه دقت نکنند؛ بلکه به مسئله انسانی این جریان نگاه کنند.

پس از گفت وگوی رامبد جوان با محبوبه بهزاد فرشید، مهران غفوریان استندآپ کمدی اجرا کرد و همچنین در آخر برنامه مسابقه اسم و فامیل بین او و جوان به همراه دو شرکت کننده دیگر برگزار شد.

واژه های کلیدی: زندگی | فرزند | مدرسه | فرزندان | نویسنده | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs